2024—05—28

Zmysłowe tańce i dalekie odloty

43d2024-08-02 15:00:00 Dodaj do
kalendarza
date-symbol

Zachwyt – to nazwa zespołu czy stan, w który wprowadzą was na koncertach ogłoszeni dziś wykonawcy? Obie odpowiedzi są prawidłowe. 

Mount Kimbie (02.08 – Scena Leśna Rossmann Czujesz Klimat?)

Kai Campos i Dominic Maker przedstawiani są jako duet tworzący muzykę elektroniczną, co jest prawdą i nieprawdą zarazem. Nawet jeśli punktem wyjścia była ta scena i estetyka, Mount Kimbie nie znają stylistycznych granic w swoich poszukiwaniach, ostatnio chętnie sięgając choćby po narzędzia rodem z indie rocka, progrocka, ale też rapu czy jazzu. Co nie znaczy, że są niezdecydowani – przeciwnie, to muzyka silnie podporządkowana autorskiej wizji, oryginalna i niepodrabialna. W kwietniu Brytyjczycy wydali fantastyczny album „The Sunset Violent” i usłyszenie tych utworów na żywo będzie wielką przygodą. 

Yaya Bey (04.08 – Scena T Tent)

Wschodząca gwiazda r’n’b z nowojorskiego Brooklynu, której album „Remember Your North Star” otrzymał od Pitchforka znak jakości Best New Music. Teraz przyszedł czas na kolejną porcję intymnych opowieści snutych przez Yaya Bey – płytę „Ten Fold”. Jak twierdzi sama artystka, tym razem skupia się przede wszystkim na sobie, choć nie bez charakterystycznego humoru i przestrzeni dla komentarzy społecznych.

Siema Ziemia (03.08 – Scena T Tent)

Zwróćcie uwagę na nazwę. Tak pewnie wołają członkowie zespołu na pożegnanie swej rodzimej planety, gdy biorą do ręki instrumenty i zrywają się do kosmicznego lotu. Transowa muzyka taneczna zagrana z jazzową swadą, która dotarła poza wąskie kręgi wielbicieli takich brzmień, kiedy Andrzej Konieczny (perkusja, syntezatory) i Kacper Krupa (saksofon tenorowy, syntezatory) nagrali z Łoną płytę „TAXI”. Sprawdźcie, jak brzmią w środowisku naturalnym. 

Lochy i Smoki (04.08 – Scena Główna Perlage)

Emo rock / posthardcore ze Szczecia, z intrygującym, nerdowskim sznytem w tekstach. Płytą „Mogłem zostać w domu i grać w gry” i epką „Powiedz, że wystarczam” zapewnili sobie miejsce w czołówce takiego grania w Polsce. A teksty piszą takie, że co najmniej o połowie z nich pomyślicie, że są o was…

Zachwyt (02.08 – Scena T Tent)

Oświęcimski zespół, który proste garażowe piosenki potrafi rozlać w shoegaze’owe ciepłe fale. Jest melodyjnie i melancholijnie, są przestery, bywa głośno – wszystko się zgadza. Warto wypatrywać materiału zapowiadanego przez Wytwórnię Tematy i trzeba być na tym koncercie.

Seweryn (03.08 – BLIK Open Stage)

Trójmiejski artysta, który od 2021 roku poszukuje „Wzoru na prędkość bicia serca” oraz patentu na piosenkę, która będzie łączyć ciepło i melancholię, estetykę lo-fi z melodią, która zostanie w głowie na długo. Ma na koncie dwa duże materiały – „Petrykorę” i „Kieszeń pełną niczego” – a przed sobą świetlaną przyszłość.

Piksele (03.08 – BLIK Open Stage)

Muzyka dla dorosłych. Postpandemiczny trip-jazz o samotności, tworzony przez poetę Wojciecha Brzoskę, producenta Arbuza Arbuzińskiego i trębacza Marcina Markiewicza. Zadebiutowali w 2020 r. płytą „Martwe”, ale w tekstach-wierszach Brzoski – czasem hermetycznych, to znów zaskakująco dosadnych – samo życie.

Pola Chobot & Adam Baran (04.08 – BLIK Open Stage)

Mamy nadzieję, że jedyną „Burzą”, jaka zagości na tegorocznym OFFie, będzie najnowszy materiał tego znakomitego duetu. W ich niesamowitej muzyki słychać zarówno bluesa starego jak świat, jak i współczesne, elektroniczne poszukiwania. Ich piosenki są zarazem liryczne i psychodeliczne. Nie oprzecie się.

Bilety

3-dniowy
566 zł,
3-dniowy + camping
702,50 zł,
weekendowy (sobota-niedziela)
408,50 zł,
weekendowy (sobota-niedziela) + camping
545 zł,
bilet jednodniowy (piątek)
314 zł,
bilet jednodniowy (sobota)
314 zł,
bilet jednodniowy (niedziela)
314 zł,
pole namiotowe
147 zł
Nastąpi przekierowanie do serwisu biletowego Przejdź do zakupu biletu chevron-symbol