Jędrzej Sołtysiak: Brexitcore’owe początki

23.09.2020

Najpierw czekamy na ogłoszenie konkretnej daty. Śledzimy ogłoszenia, w międzyczasie słuchamy muzyki od zapowiedzianych artystów, bukujemy noclegi i kupujemy bilety. Wreszcie – jedziemy! Festiwale trwają jednak zaledwie chwilę. Po kilku dniach wypełnionych muzyką oraz masą nowych wspomnień powracamy do swoich spraw. (więcej…)

Pani Kiczcock: Idole, których nie było

14.10.2020

W dyskusjach o związku muzyki i kina zazwyczaj pojawiają się tematy filmów biograficznych, aktorskich występów muzyków i tworzonych przez nich soundtracków. Dużo rzadziej mówi się za to o zespołach i artystach będących owocem inwencji twórczej reżyserów i scenarzystów. Fikcyjnych artystów znajdziemy w kinie całkiem sporo, w przeróżnych odsłonach. Warto więc przyjrzeć się ich rodzajom, ...

Tomasz Matejuk: Wszystkich nas czeka to samo – porządny hip-hop. Zwłaszcza na OFF-ie

16.09.2020

Zastanawiałem się, o czym mógłby traktować mój pierwszy artykuł w ramach inicjatywy OFF MINE. Temat jednak nasunął się sam, gdy pod koniec sierpnia, niespodziewanie, na tydzień przed oficjalną datą premiery (a może właśnie spodziewanie, patrząc na działania promocyjne przy poprzednich wydawnictwach tego artysty), Taco Hemingway wypuścił do sieci „Jarmark”. (więcej…)