Offmine

Marcin Dyś: Slaves “Take Control” – recenzja

28.10.2020

Slaves swoim debiutem ("Are You Satisfied?") namieszali na alternatywnej scenie, udowadniając, że raptem w dwie osoby można naprawdę sporo jeszcze wycisnąć z, jakby nie patrzeć, wiekowego już punk rocka.

Pierwszy krążek był na tyle udany, że zainteresował się nimi i wziął pod swoje skrzydła Mike Diamond, jeden z założycieli grupy Beastie Boys, który został producentem drugiej płyty duetu z UK, a także gościnnie wystąpił w jednym z numerów.

W porównaniu do debiutu, druga płyta jest nieco bardziej zróżnicowana, mniej surowa i szorstka, ale styl zespołu został jak najbardziej zachowany. Obok punkowych czadów (np. "Spit It Out" czy "Fuck The Hi-Hat") mamy trochę sampli ("STD's/PHD's") czy utworów na pograniczu hip-hopu i rap-core (jak "Consume Or Be Consumed"). Co tu dużo mówić, odkąd zobaczyłem Slaves w Berlinie tuż po wydaniu debiutu, zakochałem się w tej kapeli. A druga płyta tylko mnie w tej miłości utwierdza. 

A dla Was: Slaves i piosenka "Consume Or Be Consumed":

Tekst powstał w ramach inicjatywy OFF MINE, autorem tekstu jest Marcin Dyś, twórca serwisu Posłuchaj, to do ciebie.


O autorze

Ze sceną alternatywną związany od ponad 20 lat. Basista, uczestnik koncertów, recenzent, autor książki "Oczami rockmana: Polska i świat w tekstach polskich twórców rockowych lat 80. i 90. XX wieku" oraz szeregu artykułów na tematy związane z muzyką.

https://todociebie.wixsite.com/todociebie | https://www.facebook.com/ToDoCiebie


OFF MINE to digitalowa część OFF Festival Katowice, którą chcemy współtworzyć wspólnie z Wami - naszą festiwalową publicznością! Ty też możesz opowiedzieć swoją festiwalową historię. Jesteśmy również otwarci na twórców treści. Na co dzień dzielimy się muzyczną pasją w grupie tematycznej. Dołącz do nas!