OFF MINE

Kategoria:

Polska z Offu: Warto posłuchać vol. I

09.12.2020

Na co dzień na naszym blogu Polska z Offu skupiamy się na aktualnych premierach i trochę brakowało nam miejsca, żeby móc opowiedzieć o płytach, do których chętnie wracamy, a które premierę miały kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Na szczęście pojawiło się OFF MINE, dzięki któremu możemy otworzyć nasze zakurzone muzyczne szuflady i polecić Wam trochę świetnej muzyki.(więcej…)

zobacz więcej

Szymon Żurawski: Czy warto się angażować w cokolwiek?

02.12.2020

Kagańce na ryju! - Pedały chcą zabrać dzieci. - Kneblowanie społeczeństwa. - Białoruś jest wolna. - Czy koronawirus wpłynie na show-biznes? - Zakręcone kurki. Wchodzi kogut do łazienki. - Nie jestem faszystą. - Dzieci nie powinny chodzić w maseczkach. - Jerzy Zięba dalej na wolności. - Białoruś powinna być wolna. (więcej…)

Marcin Dyś: Buerak “Gold” – recenzja

25.11.2020

Wprawdzie temat rosyjskiej sceny alternatywnej był już przeze mnie poruszany, ale dotyczył głównie zespołów związanych mniej lub bardziej z Petersburgiem i sowieckim odpowiednikiem nowojorskiego klubu CBGB, czyli Leningradzkim Rock Klubem.(więcej…)

Martyna Kościelnik: Lebanon Hanover “Sci-Fi Sky” – recenzja

18.11.2020

OFFowa nostalgia sprowadza nas do iście mglistych wspomnień. Wyobraźnia wykrzesała z głębi naszej pamięci zeszłoroczną edycję festiwalu. Zanurzeni w tłumie pod Sceną Eksperymentalną, oświetleni przez zielone reflektory, z ogromną nadzieją czekamy na koncert Lebanon Hanover. Charakterystyczny duet wchodzi na scenę, a publiczność ogarnia wręcz mistyczne, muzyczne doznanie.(więcej…)

Pani Kiczcock: Idole, których nie było

14.10.2020

W dyskusjach o związku muzyki i kina zazwyczaj pojawiają się tematy filmów biograficznych, aktorskich występów muzyków i tworzonych przez nich soundtracków. Dużo rzadziej mówi się za to o zespołach i artystach będących owocem inwencji twórczej reżyserów i scenarzystów. Fikcyjnych artystów znajdziemy w kinie całkiem sporo, w przeróżnych odsłonach. Warto więc przyjrzeć się ich rodzajom, ...

Martyna Kościelnik: Iggy Pop „Lust For Life” – recenzja

07.10.2020

Początek sierpnia. Bramki powoli się otwierają, a Ty pędzisz prosto w samo serce Doliny Trzech Stawów. Zaczynasz trzydniową przygodę z OFF Festivalem. Muzyka otacza Cię z każdej strony - możesz swobodnie przemieszczać się między scenami, poznawać nowe rytmy czy wiernie stać przy barierkach w oczekiwaniu na ukochanego artystę, zacieśniając przy tym więzy z innymi oddanymi fanami. Relacja ...